jovo
لطفا چند لحظه‌ای شکیبا باشید... ajaxloader
30009900662117
شرکت در نظرسنجی کافه کتاب
از 0 رای
تكنيكهای فرصت يابی در بازاريابی و فروش

تكنيكهای فرصت يابی در بازاريابی و فروش


تمامی حقوق نشر و چاپ این کتاب تحت مالکیت انتشارات بازاریابی قرار دارد.
publisherlogo
 • نسخه
  چاپی
 • نسخه
  الکترونیکی
 • نسخه
  صوتی
 • دانلود
  PDF
 • دانلود نسخه
  الکترونیکی
 • دانلود نسخه
  صوتی
توضیحات :

چون محیط، دائم در حال تغییر و تحول است، پس به صورت پیوسته، فرصتها نیز به وجود می­آیند. حال این سازمانهای متمایز و متفاوت و آماده هستند که آنها را می­یابند و بهره­مند می­شوند. در این کتاب، ضمن تشریح خصوصیات انسانها و سازمانهای فرصت­یاب، به تعامل استراتژی، بازاریابی و فرصت­یابی پرداخته می­شود.

در مبحثی دیگر با تکیه برسه­کلمه­ی مشتری،رقبا،وفرصتهادر سمت و سودادن به فعالیتهای فرصت­یابانه­ی سازمان مطالبی ارائه می­شود.

همچنین به این پرسش اساسی پرداخته می­شودکه چرا امروزه نظر بسیاری از استراتژیستها و بازاریابان بر این است که می­بایست ماتریس SWOT به ماتریس TOWS تبدیل شود.

درادامه،به­منابع اصلی شرکتها در زمینه­ی یافتن فرصتهاواندیشه­های نو پرداخته می­شود و برای هریک توصیه­هایی همراه با مثالهای کاربردی و واقعی از بازار ایران ارائه شده است، همچنین توصیه­هایی برای تجهیز سازمان در راستای تبدیل آن به یک سازمان فرصت­یاب معرفی شده­اند.

مبحث بعدی با تجزیه و تحلیل شکاف ادامه می­یابد. هر سازمانی می­بایست بصیرت دیدن شکافها را در اعمال خویش و فعالیتهای رقبا داشته باشد تا ازدل آنها فرصتها را بیابد.

یکی از بهترین الگوها در این­باره ، ماتریس بسط داده شده­ی انسوف است. قسمت بعدی کتاب تشریح خانه­های نه­گانه­ی این ماتریس است که از ارتباط حالتهای مختلف بازار با محصول به دست می­آید.این قسمت نیز با تشریح راهکارهای فرصت­یابی با مثالهای واقعی از بازار ایران همراه خواهد بود.

پرویز درگی
درباره‌ی نویسنده :

پرویز درگی


پرویز درگی عضو هیأت علمی مقطع کارشناسی ارشد سازمان مدیریت صنعتی
صاحب امتیاز و مدیر مسئول مجله توسعه مهندسی بازار و مؤلف کتاب های تخصصی حوزه تبلیغات و بازاریابی و مدیر عامل شرکت توسعه مهندسی بازار TMBAدیدگاه شما پیرامون این کتاب : ( 1 دیدگاه )
 • عاشوری
  عاشوری 3 سال قبل
  سلام استاد محترم وقت شما بخیر، من فقط جلد کتاب را دیدم چیزی ندیدم که بتوانم نظر بدم.
دیدگاه شما چیست؟
نام : ( ضروری )
ایمیل : ( ضروری )
وب سایت :
دیدگاه :